Blog Page Title

Dhi Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

saç ekimi

Oldukça fazla teknik ile saç ekimi işlemi yapılmaktadır. Bu işlemler arasında DHİ (Kalem Tekniği) olarak bilinmekte olan teknik bazı farklılıkları yüzünden oldukça diğer yöntemlere nazaran ilgi görmektedir. Dikiş izi bulunmayan her hangi bir kesi izi bulunmayan ekim şekli DHİ (Kalem Tekniği) saç ekimi modelidir. Bu özelliği saç ektirecek kişiler tarafından fazlaca ilgi görmektedir. Talebin fazla olması sebebiyle fiyatlandırması da biraz farklı olmaktadır. DHİ (Kalem Tekniği) saç ekimi fiyatları bu sebeple oldukça önemlidir. Hizmet genel olarak yüksek bir fiyat içermektedir. Bu sebeple bu yöntemi kullanmak isteyen kişiler ekstra bir ücret daha ödemek istememektedir.

Direct Hair Implant olarak bir açılımı bulunmaktadır. Ülkemizde 2012 yılından bu yana kullanılmakta olan ve ilginin hiç kesilmediği bir yöntemdir Kısaca DHİ (Kalem Tekniği) olarak bilinmekte olan yöntemdir. Teknik olarak arkadan alınan saçların kesi ve dikiş yapılmadan ön tarafa monte edilmesi işlemine denilmektedir. DHİ (Kalem Tekniği) saç ekimi fiyatları yapıldığı noktaya ve uygulanmakta olan seans sayısına göre farklılıklar göstermektedir. DHİ (Kalem Tekniği) kullanılmakta olan kendi içerisindeki farklılıklara göre de fiyatlandırılmaktadır. Tekniğin zaman içerisinde gelişmişliğine göre fiyat aralığı zamanla değişmektedir.

Fiyatlandırma da seans sayısının önemi oldukça büyüktür. Seans sayısının artması ile birlikte fiyatlandırma değişmektedir. Sayının fazla olması fiyat noktasında bir farklılık oluşturmaktadır.

DHI Saç Ekimi Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

DHI saç ekimi yönteminde en önemli etken, kalitedir. Saçlara yoğun bir görünüm verdiği için çokça tercih edilir. Aynı zamanda mevcut saç görünümünü koruduğu için kolaylık sağlar. DHI saç ekimi işlemi sonrası, kişiler normal yaşamlarına hızlıca dönüş sağladığı için bu yöntem, günümüzde sıkça tercih edilmektedir. DHI saç ekimi uygulaması, tıraş yapılmadan, kesi atılmadan ve saçı kısaltmadan yapılır. Bu sayede işlem yapılmadan önceki görüntüde, işlem sonrası herhangi bir değişiklik oluşumu gözlenmez.

DHI saç ekimi ile daha sık ekim işlemi yapılır, doğal görünüm sağlamak isteyen kişiler bu yöntemi rahatlıkla seçebilir. Uygulama sırasında kullanılan özel aletler sayesinde alınan kökler, zaman kaybı olmadan, gerekli bölgeye uygulanır. Böylece daha olumlu sonuçlar elde edilir, kök kaybı olasılığı en aza indirilir. Özellikle yetersiz saç köküne sahip bireyler bu yöntemi tercih etmelidir.

DHI saç ekimi yönteminde kullanılan aletler sayesinde açı ve yön belirlemek kolaylaştığı için çıkan sonuç, diğer yöntemlere göre daha mutlu edici olur. DHI saç ekimi yöntemi mevcut saçlara hasar vermediği için saç dökülmesi tamamlanmamış kişiler tarafından, güvenle tercih edilebilir. DHI saç ekimi yöntemiyle çok hızlı iyileşme sağlandığından, bu yöntem en risksiz tercih olur.

DHİ (Kalem Tekniği) İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Uygulanan tedavinin tercih edilmesindeki en önemli etken her hangi bir delik veya kesik bu işlemde uygulanmamasıdır. DHİ (Kalem Tekniği) saç ekimi fiyatları da bu özellikten kaynaklanacak şekilde diğer ekim yöntemlerine göre değişiklik göstermekte olan bir yöntemdir. Daha yüksek fiyatlara yapılmasının sebebi zor ve uzun süreli bir işlem olmasının yanında talebin oldukça fazla olmasıdır. FUE yöntemi saç ekimi noktasında uzun zamandır kullanılmakta olan bir yöntemdir. Bu işlem klasik olarak yapılmakta olan bir işlem olması sebebiyle DHİ (Kalem Tekniği) işlemine göre daha uygun fiyatlara yapılmaktadır. İşlemin DHİ (Kalem Tekniği) ye göre daha kısa olması da önemli bir etkendir.

DHİ (Kalem Tekniği) Neden Diğer Yöntemlere Göre Pahalı Uygulanmakta Olan bir Saç Ekimidir?
DHİ (Kalem Tekniği) saç ekimi fiyatları diğer uygulanmakta olan yöntemler arasında en pahalı yöntem olarak bilinmektedir. Yöntemin diğer yöntemlere göre daha pratik ve daha az acı hissi bulundurmasından dolayı işlem ücret olarak daha yüksek seviyelerde bulunmaktadır. Seans sayısı diğer metotlara göre daha az sayıda bulunmaktadır. Daha net ve kesin sonuçlar elde edilmektedir.

Sistem diğer yöntemlere göre oldukça iyi bir şekilde kapama yapmaktadır. Bu şekilde saç alınan bölgede de yeni saç çıkma ihtimali oldukça büyüktür. Böylelikle saçın bulunmadığı bölgede saç çıkmış ve baştaki saç miktarında her hangi bir azalma olmayacaktır. Saçın doğal olarak büyümesini engellemeyecek şekilde çalışma yapılmaktadır. Bu sebeple doğal akış kesinlikle bozulmamaktadır. Saçın olduğu dönemler gibi hayat devam etmektedir.

DHİ (Kalem Tekniği) saç ekimi nedir?

DHİ (Kalem Tekniği) saç ekimi nedir (Direct Hair Implant) direk saç implantı demektir. Bu yöntemde yara ve dikiş izi olmaz. Alınan greftler kesi alanı açılmadan özel aletlerle deriye yerleştirilir. Kesi olmadığı için köklerin deriye uyum işlemi de daha hızlı gerçekleşir. İşlem 2-3 gün sürebilir. Yeni uygulanan bir metot olduğu için işlem her yerde yapılmaz.

DHİ (Kalem Tekniği) saç ekimi fiyatları ne kadardır?

Dhi (Kalem Tekniği) saç ekimi fiyatı ne kadardır sorusuna cevap olarak ortalama 4000-5500 tl civarı diyebiliriz. Saç ekimi oldukça ciddi bir operasyondur. Elbette seçim yapılan merkez ve uzman seçimi fiyat değişimine neden olabilir. Yine her saç ekim yönteminde olduğu gibi bu yöntemde de kişiden alınan kıl kökü miktarı ve ekim yapılacak alan miktarı fiyatı etkilemektedir.

DHİ (Kalem Tekniği) saç ekimi avantajları nelerdir?

DHİ (Kalem Tekniği) Saç ekiminin avantajları klasik tekniklere göre iyileşme süreci daha hızlıdır. Normal hayata daha kısa sürede dönülür. Deride bulunan saça zarar vermeden yapılan bir işlemdir. Saç aralarındaki boşlukları doldurmaya yönelik bir saç ekim tekniğidir. Diğer tekniklerde kullanılan aletlerin daha inceleri kullanıldığı için daha acısızdır. Kabuklanma süresi de diğer yöntemlere göre daha düşüktür.

DHİ (Kalem Tekniği) saç ekimi iyileşme süresi ne kadardır?

DHİ (Kalem Tekniği) saç ekimi iyileşme sürecine ortalama bir hafta diyebiliriz. Uzmanınızın önerini dikkate alıp, saç ekimi yapılan deriyi gerektiği gibi koruduğunuzda bu süre daha da kısalabilir. 5-6 gün içinde kabuklanan deri dökülür. 15 ve 21. Günler arasında da dökülme yavaşlar ve son bulur. 3. Aydan sonra yeni saçların çıktığı görülür hale gelir.

DHİ (Kalem Tekniği) saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

DHİ (Kalem Tekniği) saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar elbette vardır. Güneşten korunmak gerekir. Az da olsa ağrı olabilir. Yıkamak için ortalama 3 gün beklenmelidir. Ama çok ince uçlu iğnelerle uygulama yapıldığı için kafa derisinde çok fazla tahribat meydana gelmez. Yara ve kesik izi oluşmaz. Bu nedenle iyileşme süreci çok kısadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal lazer epilasyon burun estetigi pendik lazer epilasyon nişantaşı lazer epilasyon şişli lazer epilasyon