Blog Page Title

Masseter Botoksu Nedir, Nasıl Etki Eder?

Masseter Botoksu

Masseter botoksu nedir?

Özellikle aşırı kare ve yuvarlak yüz şekline sahip olan kişiler için çene çizgisinin belirsiz olması rahatsız edici olabiliyor. Ne kadar kilo verirlerse versinler yüzleri kilolu durmaya devam eder. Masseter yani çiğneme kası olarak bilinen kas büyür ya da çok fazla gelişirse, sonuç kare, hatta aşırı erkeksi görünümlü bir çene hattı ortaya çıkabilir.

Bir zamanlar, yüzünü daha oval ya da kalp şekli vermek isteyen hastalar için çene küçültme ameliyatı tek seçenekti. Bu çok acı verici, uzun bir iyileşme süresine sahipti ve her zaman doğal görünümlü sonuçlar vermeyen zor bir tedavi seçeneğidir.

Günümüzde, masseter botoksu olarak bilinen basit ve nispeten ağrısız bir işlemle bugün daha belirgin bir çene çizgisi elde edilebilir.

Masseter botoksu nasıl etki eder?

Botoks, saflaştırılmış bir protein türüdür. Migren ve kas spazmlarının tedavisi de aynı bakteri kullanılarak yapılır ve deneyimli bir doktor tarafından uygun dozlarda verildiğinde kesinlikle güvenli bir prosedürdür. Sinirlerin aktivitesini bloke ederek ve kasları rahatlatarak etki eder ve sadece kozmetik amaçlı değil, geniş kapsamlı tıbbi prosedürler için de kullanılır.

Masseter Botoksu ile enjeksiyon kasları rahatlatıp zamanla zayıflatarak etki eder. Bu, boyutunu azaltabilir, nihayetinde daha küçük bir çene çizgisi ve daha dar görünen bir yüz ile sonuçlanabilir. Sonuçlar yalnızca birkaç hafta sonra fark edilir hale gelir. En iyi sonucu elde etmek için genellikle 3-4 hafta aralıklarla 3 tedaviyi önerilir.

Kimler masseter botoksu yaptırabilir?

Çenesinin şeklinden memnun olmayan, genel sağlık durumu yerinde olan bütün yetişkinler bu operasyondan faydalanabilir. Çenedeki genişlik kemik nedeni ile değil de kas kütlesi nedeni ile geniş durmalıdır.

Çenenin geniş ve kalın olması özellikle kadınlarda erkeksi ve kilolu bir görünüme neden olur. Sadece birkaç botoks enjeksiyonu ile yüz şekilleri tamamen orantılı ve estetik bir hale gelebilir.

Hamile ya da emziren anneler ve genel sağlık durumu yerinde olmayan kişiler için tavsiye edilmez.

Masseter botoksu ne kadar sürer?

Ortalama 10 dakika süreni ağrısız bir işlemdir. İyileşme sürecine gerek yoktur. Hasta hemen işine devam edebilir. Çenenin tam şeklini alması ortalama 1 ay boyunca devam eder.

Eğer masseter botoksu yaptırmayı düşünüyorsanız mutlaka alanında uzman bir doktordan masseter botoksu hakkında sizin durumunuza özel daha ayrıntılı bilgi almalısınız. Masseter Botoksu Fiyatları için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal lazer epilasyon burun estetigi pendik lazer epilasyon nişantaşı lazer epilasyon şişli lazer epilasyon