Blog Page Title

Burun Estetiği Fiyatları

burun estetiği fiyatları

Burun Estetiği

Kişiler pek çok sebeple burun estetiğine ihtiyaç duyabilir. Bazen şekilsel bozukluklar hayatı ciddi anlamda sekteye uğratabilirken, bazen de psikolojik olarak durumun etkilerinden kurtulmak üzere böyle bir estetiğe ihtiyaç duyulabilir. Kişinin hayatını güzelleştirme gibi bir imkânı varken bunu geri tepmesi de kulağa pek mantıklı gelmiyor. Gelişen tıp dünyası ve beraberinde teknolojik anlamda söz konusu olan gelişmeler, bu tip ameliyatları daha da kolaylaştırdığı ve tehlikesiz hale getirdiği için kişiler kolayca burun estetiği yaptırabilirler. Ancak konuya daha yakından bakacak olursak, burun estetiği ile ilgili olarak pek çok kişinin aklını kurcalayan sorular söz konusu. Sıkça sorulan ve burun estetiği yaptırma sürecinde de etkili olan bu sorulara değinelim.

Burun estetiği nedir, kimlere yapılır?

Burun estetiği, bir diğer adı ile Rinoplasti, en sık yapılan estetik ameliyatlardan biridir. Burnunun görünümünden rahatsızlık duyan ve bunu düzelttirmek isteyenlerin başvurduğu yöntem, ruhsal ve de bedensel olarak buna uygun olan kişilere uygulanabilir. Bu noktada ruhsal ve bedensel uygunluk önemli bir kriterdir. Çünkü düşünülmüş ve kesin olarak karar verilmiş olması gerekir. Kişinin sağlık açısından da estetik ameliyatına uygun olması, en önemli noktalardan biridir. Diğer taraftan burun estetiği yaptıracak olanların merak ettiklerinden biri olan yaş konusuna değinmek gerek. Rinoplasti uygulaması için kişinin 18 yaşını geçmiş olması gerekmektedir. Bu yaşın altındaki kişilerde ancak zorunluluk taşıyan durumlarda ve ailenin izni ile ameliyat gerçekleştirilebilir. İstisnai ve özel durumlar bu kapsamda değerlendirilir. Aksi halde burun estetiği için belirlenen alt limit 18 yaştır. Üst sınır ise yok. Hekimin uygun bulduğu her yaştan kişi bu uygulamayı yaptırabilir yani hayal ettiği burun şekline kavuşabilir.

Burun estetiği öncesi nelere dikkat etmek gerekir?

Burun estetiği ameliyatı son yıllarda gelişen tıp dünyası sayesinde kolaylaşmış ve riskleri azalmış olsa da, çeşitli noktalarda dikkatli olunması gereken bir işlemdir. Şöyle ki, estetik ameliyat öncesinde doktorunuzu çok iyi dinlemeli ve yönlendirmeleri doğrusunda hareket etmelisiniz. Operasyon öncesinde Aspirin ya da E vitamini gibi kan sulandırıcı etki yaratan takviyeler almamanız büyük önem taşımaktadır. Üstelik bu tür takviyelerin alınması burun estetiğinden 5 gün öncesinde bırakılmış olmalıdır. Aksi halde operasyonu riskli hale getirebilirsiniz. Bunun yanı sıra kullandığınız diğer ilaçlar ya da ilgili olabilecek alışkanlıklarınız, kesinlikle hekiminize bildirmeniz gereken durumlardır. Burun estetiği öncesinde bu tür noktalarda hassas olmanız, sonucunda da çok daha güzel olması anlamına gelecektir.

Burun estetiği ameliyatının planlaması nasıl yapılır?

Aslına bakacak olursanız, bu noktada sizi yönlendirecek olan doktorunuza büyük bir iş düşüyor. Hekiminiz ilk olarak sizi dinler, isteklerinizi, beklentilerinizi, hayal ettiklerinizi öğrenir. Bunun ardından sizin için uygun olabilecek seçenekler sunar ve birlikte karar verirsiniz. Ameliyat öncesi dijital resim çalışmaları ile çok daha kolay bir şekilde karar verebilirsiniz. Üstelik bu tür teknolojiler ile doktorunuz sizi riskler ve de olası sonuçlar hakkında bilgilendirecektir. Kısacası kapalı rinoplasti olarak adlandırılan işlemlerde doktorunuz sizin için mükemmel sonuçlar yaratacak, karar verme sürecinde de sizi istekleriniz doğrultusunda yönlendirecektir. Buna uygun olarak da ameliyat tarihi ve benzeri detaylar şekillenebilir ve kısa süre içerisinde hayal ettiğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Bu hayale kavuşmanın yolu ise öncelikle işinde tecrübeli ve de başarılı bir hekim ile iletişime geçmektedir. Operasyonun planlaması bu sayede çok daha rahat ve sorunsuz olacak, sonuçlar da hayal ettiğiniz gibi olacaktır.

Burun estetiği ameliyatının riski var mıdır?

Söz konusu olan bir ameliyatsa ve riskler değerlendiriliyorsa, her zaman belli riskler olduğunu bilmelisiniz. Çünkü cerrahi operasyonların risksiz olması düşünülemez. Ancak yapılan araştırma, sağlık hikayenizin alınması ve de spesifik durumunuzun incelenmesi ile riskler basit seviyeye kadar indirilmektedir. Kısacası küçük riskler dışında sizi korkutacak bir risk olmadığını bilmelisiniz. Detaylı bilgiyi ise doktorunuzun sağlık hikâyeniz eşliğinde yapacağı incelemenin ardından alabilirsiniz. Çeşitli kan testleri ve benzeri de yine bu süreçte yapılacak olan işlemlerdir. Bu sayede operasyonunuzun risk taşıyıp taşımadığı anlaşılacaktır. Ayrıca pek çok uyarı ile operasyonun risksiz hale getirilmesi için yönlendirileceksiniz. Şöyle ki, çeşitli ilaçlar ve alışkanlıklardan uzaklaşmanız, bu süreçte büyük önem taşıyabilir.

Burun estetiği ameliyatının ikinci operasyon riski var mıdır?

Bir estetik operasyon söz konusu olduğunda, en çok sorulanlardan biri de ikinci bir operasyonun gerekli olup olmadığıdır. Çünkü herkes ikinci operasyona gerek kalmadan hayal ettiği görünüme kavuşmak isteyecektir. Bu noktada doktor seçimi büyük önem taşımaktadır. Ancak bunun yanı sıra her hâlükârda söz konusu olacak olan basit riskler bazı durumlarda ikinci bir ameliyatı gerekli kılabilir. Tüm bunların yanı sıra revizyon ameliyatı olarak adlandırılan ikinci bir operasyonun gerekli olma oranı genel olarak %5 oranındadır. Yani oldukça düşük rakamlar söz konusudur. Bu da endişelenmenize gerek olmadığının bir göstergesi olarak değerlendirilebilir. İkinci ameliyat riski bu yüzde ile doğru orantılı olarak düşünülebilir ve oldukça düşük bir oran olduğu unutulmamalıdır.
Ameliyat öncesi yapılan dijital burun resim çalışmaları ile ameliyat sonu görünüm aynı olur mu?
Bu noktada doktor becerisi devreye giriyor. Doktorunuz sizi bilgilendirecek, daha önce gerçekleştirdiği operasyonlar ve de sizin istekleriniz doğrultusunda yönlendirmelerde bulunacak ve sizin için bir burun tasarımı öngörecektir. Bu tasarım ise son zamanların en avantajlı imkânlarından biri olan dijital resim çalışmaları ile görülebilir. Yani operasyon öncesinde burnunuzun nasıl olacağı hakkında fikir edinebilirsiniz. Daha önce gerçekleştirilen uygulamalara bakıldığında ise dijital resimler ile ameliyat sonuçlarının büyük bir benzerlik gösterdiği görülmektedir. Bu yüzden de yöntem iyi bir yönlendirici ve de fikir verici olarak kullanılmaya devam ediliyor.

Burun estetiği ameliyatı nerede yapılır?

Hastane ortamında, hijyenik ve steril bir ortamda yapılması gereken operasyon, büyük bir hassasiyet ile planlanarak hayata geçirilmelidir. Burun estetiği ameliyatı yaptıracak olan kişilerin bu yüzden emin olduğu merkezleri tercih etmesi gerekir. Diğer taraftan İstanbulda burun estetiği yaptırmak için pek çok seçeneğe sahipsiniz. Burun estetiği ücretleri belki kuruma ve hekime göre küçük farklılıklar gösterebilir ama yapılacak olan işlem doğrultusunda standart bir fiyat belirlenecektir. İstanbul burun estetiği doktorları size cazip kabul edilebilecek fiyatlar ile başarılı sonuçlar sunabilir. Burun estetiği fiyatları genel bir çerçevede belirlendiğinden, çok büyük fiyat farklılıkları ile karşılaşmayacağınızı bilmelisiniz.

Burun estetiği ameliyatı nasıl yapılır?

İstanbulda burun estetiği yaptırmak istediğinizde, pek çok merkez ve de poliklinik sizin için güzel bir seçim olabilir. Operasyon genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir ve işlem bittikten sonra uyandırma yapılmaktadır. Bu sayede acısız ve güvenli bir işlem gerçekleştirilir. Burun ameliyatı ücretleri belli bir çizgide seyrederken, işlemin ardından karşılaşacağınız sonuçlar doktorunuza bağlıdır. Güvenli bir operasyon, hayal ettiğiniz sonuçlar için kendinizi güvenilir ellere emanet etmelisiniz. Operasyon mümkün mertebe acısız ve sızısız olarak gerçekleştirilecek, steril bir ortamda nihayete erdirilecektir. Bu şartlar altında sonucun beklenmeyen bir nitelikte olma riski son derece düşük olacak. Siz de hayallerinizi ertelemeden burun estetiği yaptırabilirsiniz.

Fiyat Bilgisi İste

Ad ve Soyad (*)

E-Posta(*)

Telefon(*)

Mesajınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal lazer epilasyon burun estetigi pendik lazer epilasyon nişantaşı lazer epilasyon şişli lazer epilasyon