Blog Page Title

Burun Estetiğinin Yazı Kışı Yok!

Cildinizi direk güneş ışıklarından koruyun. Burun estetiği ameliyatı sonrasında, burun cildi ve gözaltındaki hassas dokular ultraviyole ışınlarına karşı daha hassas hale gelir. Bu nedenle uzun süre güneşe maruz kalmaktan kaçınmalısınız.

Ameliyat sonrası ilk 6 hafta içerisinde eğer bir deniz tatili planladıysanız, yüzünüzü ve özellikle burnunuzu büyük bir şapka yardımıyla güneşten korumalı ve en az 50 faktör içeren güneş kremini gün içerisinde bir kaç defa yüzünüze ve burnunuza uygulamalısınız.

Güneş gözlüğü takmayın. Herkes gibi siz de yaz aylarında  şapka kullanabilirsiniz. Güneş gözlükleri burnunuzun üzerine baskı uygular ve iyileşme sürecinde bu durum burunda deformasyona sebep olmaktadır. Güneş gözlüklerini ameliyattan minimum 8 hafta sonra kullanabilirsiniz.

Hatta ameliyattan iki hafta sonra denize girmenizi öneririz.

Bol su için. Ameliyat sonrası iyileşme sürecinde özellikle yaz aylarında vücudun su ihtiyacını karşılamak çok önemlidir. İçtiğiniz su miktarı en az 3 litre olmalıdır.

 

SEYAHAT EDEBİLİRSİNİZ 

Yaz döneminde burun estetiği ameliyatı olmak tatile gidemeyeceğiniz anlamına gelmez. Ameliyattan bir kaç gün sonra ya da kesi yerleri iyileştikten hemen sonra uçağa binebilirsiniz. Otobüs, tren ve araba yolculukları da bu anlamda problem olmayacaktır. Araba kullanmanızda da bir sıkıntı yoktur ama bu noktada uyku hali veren herhangi bir ilaç almamanız oldukça önemlidir. Burun estetiği fiyatları hakkında Dr. Ozan Balık detaylı bilgiler veriyor.

UÇAKTA SAKIZ ÇİĞNEYİN

Havadaki basınç değişikliklerine karşı uçak inişe geçmeden 15-20 dakika önce hekiminizin önerdiği burun açıcı burun spreyi sizi rahatlatacaktır. Okyanus suyu spreyleri de burun kanalınızın uçuş sırasında kurumamasına yardımcı olacaktır. Sakız çiğnemekte fayda olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal lazer epilasyon burun estetigi pendik lazer epilasyon nişantaşı lazer epilasyon şişli lazer epilasyon